SZ 2013 Varnsdorf

Svojsíkův závod se uskutečnil 4. – 5. května 2013. Jeho podtitulem byl Boj o přežití.

Hlídky se nejprve utkali s disciplínami v modulu Brány – ve znalostech přírodnin, českých nej, vázání uzlů, dopravních značek české i skautské historie a dovednostech v luštění rébusů, práce s buzolou.

Po splnění úkolů se odebrali na start závodu. Na trase si vyzkoušeli znalosti první pomoci, řešení krizových situací (topící se osoba), vyhledávali potřebné informace a zhotovení vázané stavby.

Během dne si hlídky měly nakoupit potraviny. V cíli závodu u skautské klubovny ve Varnsdorfu si postavili stany pro přespání a uvařili v kotlíku na ohni večeři.

V neděli dopoledne proběhlo vyhlášení výsledků závodu.

kategorie skauti

1. Rohirové, 4. oddíl vlčat a skautů Orli, středisko Lužan Varnsdorf (postupují na kraj)
  2. Jestřábi, 1. koedukovaný oddíl Stopa, středisko Úsvit Děčín
  3. Ledňáci, 2. chlapecký oddíl, středisko Seveřan Šluknov