propozice SZ 2019

„Po stopách Mladého hlasatele“ – určitě znáte legendární časopis pro mládež ze třicátých let, který připravoval také mistr dětských dobrodružství, Jaroslav Foglar. To tady se zrodila myšlenka vzniku dětských klubů, které zaplavily Československo a ve kterých kluci a holky zažívali svoje krásná dobrodružství. A někde tady začal Foglar myslet i na to, jak by měla vypadat taková správná parta. A ejhle, Rychlé šípy byly na světě! Pojďme se na chvilku vrátit někam k počátkům a zahrát si na kluby Mladého hlasatele, kluby těch správných holek a kluků.

Závod se uskuteční 3. – 5. května 2019

Děčín – Březiny, konečná autobusu 204, základna Kajak Klubu GPS 5 0 ° 4 5 ‘ 4 6 , 3 3 9 ‘ ‘ N , 014°14‘29,086‘‘E

Na místo je možné se dostat MHD – linka 204, kdy pojedete na konečnou Děčín, Březiny. Nedaleko je i zastávka vlaku Březiny u Děčína.

Ubytování a stravování: Účastníci i jejich doprovod bude ubytován na přilehlém pozemku u základny Kajak klubu. Spát budete ve vlastních stanech – o svůj komfort tedy budete pečovat sami. Stravování bude v pátek z vlastních zásob, případně možnost opečení buřtíku pro masožravce, v sobotu a neděli zajištěno na základně a v jejím okolí.

Program:

od 17:00 – Příjezd a ubytování
19:30 – Slavnostní zahájení akce
20:30 – Večerní program – ohýnek, vlastní zábava
22:00 – Noční klid
7:00 – 8:00 – Snídaně
od 7:30 – Start a doprovodný program na základně
do 20:00 – Návrat z trati
20:00 – Ukončení závodu, poté ohýnek, vlastní program
21:00 – Ukončení možnosti podat protest
22:00 – Noční klid
7:30 – 9:00 – Snídaně
10:00 – 11:00 – Vyhlášení výsledků, ukončení akce

V neděli počítejte s odjezdem z místa nejdříve autobusem v 11:26. Myslete na to, že veškeré osazenstvo (cca 150 lidí) se do jednoho autobusu nevejde. Upřednostňujeme tedy variantu, ve které Děčínští odjedou až poté, co vyrazí na svůj přípoj ostatní z okresu.
Informace pro přespolní: Nedaleko je vlaková zastávka Děčín – Březiny.

Moduly závodu: Zpětná vazba, Závod a Přežití.

Součástí závodu je táboření, které zahrnuje i uvaření si sobotní večeře. Rozpočet na jednoho člověka je 30,- Kč. Je to na vás – buď si můžete jídlo nakoupit sami dopředu nebo to necháte až na místo – v Březinách je pár sámošek, ale ohlídejte si otevírací dobu a harmonogram akce. Aby vám byly finance proplacené, je nutné odevzdat účtenky (případně jiné daňové doklady), které svou celkovou částkou nepřekročí maximum, jež máte k dispozici (tedy počet členů ve družině krát 30,- Kč). Příprava večeře proběhne ve vlastních nádobách, případně ve vlastnoručně vytvořených ohništích.

Účastnický poplatek 350,- Kč na osobu

Potřebné vybavení:
  • vybavená lékárnička – každá družina,
  • KPZ,
  • pomůcky pro navigaci v terénu,
  • uzlovačka,
  • telefon s foťákem,
  • reflexní prvky na oblečení
  • vlastní nádoby na výdej jídla (stačí ešus, příbor, hrnek), včetně lahve na vodu na trasu
Doporučené vybavení:
  • jedna sekerka na oddíl,
  • věci na táboření a vaření,
  • mapa, buzol,
  • plavky, ručník,
  • kroj, vlajky,
  • kytary, zpěvníky,
  • šifrovací pomůcky,
  • jakékoli historické věci pro vystavení a zavzpomínání – kroje, vlajky, časopisy…

Stáhněte si informace k vytištění.

Pořadatelem základního kola Svojsíkova závodu 2019 je středisko Sojčáci.

Hlídku do závodu přihlašujte prostřednictvím webu www.skautskezavody.cz, nejpozději do 31. 3. 2019.

Závod proběhne podle pravidel pro Svojsíkův závod 2019.

Vítězné hlídky postupují na krajské kolo SZ, které se uskuteční 14. – 16. června 2019 v Bílině.