SZ 2019 Děčín – Březiny

Závod proběhl 3. – 5. května 2019 v Děčíně – Březinách.

Bližší informace k závodu v Propozicích základního kola SZ 2019.

V pátek v podvečer se hlídky z celého okresu setkali v Děčíně – Březinách na základně střediska Sojčáci. Postavily si své příbytky. Než se sešeřilo, proběhl zahajovací nástup. Na něm byli všichni přivítáni, bylo vysvětleno pár organizačních věcí a zavítal k nám klub Rychlých šípů. Večer se opékali u ohně buřty a hrálo se na kytary a zpívalo.

Sobota začala časně ráno snídaní po které vyrazila na trasu první hlídka. Následovali ji další v rozestupech několika minut. Z Březin vyrazili hlídky směrem na Horní Chlum. Cestou je čekalo několik stanovišť a kontrolní bod. Ano, onen zatrápený bod, který bylo obtížné najít (vyslechnuto od účastníků). Následovalo několik stanovišť v okolí rozhledny na Velkém Chlumu. Trasa dále směřovala na Staré Město a podél řeky Ploučnice zase zpět do Březin. Jaký by to byl krásný závod, kdyby tolik nepršelo. Ale ani to většinu hlídek  nezastrašilo a rozhodly se poprat s úkoly a odolat nepřízni počasí. Navečer déšť ustal a tak se sušilo co se dalo.

V neděli ráno si všichni zabalili a vyčkali na vyhlášení výsledků. Po něm jsme se rozjeli domů…

kategorie skauti
  1. Panteři, 1. koedukovaný oddíl Stopa, středisko Úsvit Děčín (postupují na kraj)
  2. Enti, 4. oddíl vlčat a skautů, středisko Lužan Varnsdorf (postupují na kraj)
  3. Tlapičky, 1. koedukovaný oddíl Stopa, středisko Úsvit Děčín
  4. Stonožky, 4. oddíl skautů a skautek, středisko Sojčáci Děčín
  5. Piraně,  4. oddíl vlčat a skautů, středisko Lužan Varnsdorf
  6. Rejnoci, 3. oddíl vodních skautů, středisko Úsvit Děčín
kategorie skautky
  1. Borůvky, 1. koedukovaný oddíl Stopa, středisko Úsvit Děčín (postupují na kraj)
  2. Příšerky, 7. oddíl Veveřice, středisko Lužan Varnsdorf (postupují na kraj)
  3. Žirafky, 4. oddíl skautů a skautek, středisko Sojčáci Děčín
  4. Pampelišky, 1. koedukovaný oddíl Stopa, středisko Úsvit Děčín
  5. Vlaštovky, 7. oddíl Veveřice, středisko Lužan Varnsdorf
nepostupová kategorie
  • Tygři, 1. koedukovaný oddíl Stopa, středisko Úsvit Děčín
závod nedokončili
  • Tygři, 2. oddíl, středisko Rumburk
  • Kočky, 4. oddíl skautů a skautek, středisko Sojčáci Děčín

Stáhněte si výsledkovou listinu.

Fotogalerie 2019_05_03-05 Svojsíkův závod, Děčín – Březiny od Tika

Akci podpořili: